Přerov včera a dnes

NOVINKA! Samoobslužný program, 17. 5. – 6. 10. 2019
40Kč/návštěvník, ZŠ, SŠ, dospělí, historie

Jak léta běží, každé město se vyvíjí a mění - Přerov nevyjímaje. Zatímco dříve byli svědky těchto změn pouze lidé (a výjimečně i obrazy), dnes jsou to především fotografie. Desítky dnes již historických snímků zachycují proměny architektury domů, urbanismu ulic, výloh obchodů, ale i obyvatele samotné a dokumentují tak jejich životní příběhy. Pro lepší srovnání bude výstava doplněna i „dnešními“ fotografiemi muzejní fotografky Ivety Juchelkové.

Kde dříve bylo kino nebo divadlo? Kam chodili naši rodiče a prarodiče do školy? Kde obyvatelé Přerova trávili svůj volný čas a jak se nejraději bavili? Kde byla nejlepší cukrárna? A změnila se tvář Přerova k lepšímu nebo naopak k horšímu? To všechno mohou Vaši žáci prozkoumat s pomocí pracovních listů, interaktivní mapy a řadou  stanovišť se zábavnými úkoly. Celý program pak vybízí k vyprávění “Jak to bylo tenkrát”.

Program je určen pro druhý stupeň základních škol, gymnázia a pro střední školy, ale i pro dospělé.

RVP ZŠ:

ČLOVĚK A JEHO SVĚT

ČJS-3-1-02 začlení svou obec (město) do příslušného kraje a obslužného centra ČR, pozoruje a popíše změny v nejbližším okolí, obci (městě)
obec (město) – její části, minulost a současnost obce (města), význačné budovy, dopravní síť

ZEMĚPIS

Z-9-6-01 vymezí a lokalizuje místní oblast (region) podle bydliště nebo školy
Z-9-6-02 hodnotí na přiměřené úrovni přírodní, hospodářské a kulturní poměry místního regionu, možnosti dalšího rozvoje, přiměřeně analyzuje vazby místního regionu k vyšším územním celkům

ZRUŠENO

(22.4.2020 – 22.4.2020)
22.4.2020, 09:00:00 - 22.4.2020, 14:00:00

Od  9 do 14 hodin v areálu ORNIS. Prohlídky záchranné stanice v každou celou hodinu, v každou půlhodinu ukázka kroužkování, další aktivity.