O tom, že tito muzejníci přijeli do přerovského muzea především za inspirací, aby se přiučili jak účinně spolupracovat při budování prezentačních a edukačních aktivit, svědčí nejen nabitý program Kolokvia, ale také jejich zájem diskutovat o problémech současné muzejní praxe. Kromě toho, že v průběhu dvou dnů zaznělo celkem osmnáct odborných příspěvků, přednášek a prezentací, měli účastníci akce také příležitost na vlastní kůži zažít několik ukázek z animačních programů, které aktuálně probíhají na přerovském zámku i na pracovišti ORNIS. Největší úspěch pak sklidila dvě večerní kulturní vystoupení „s hvězdičkou“, při nichž se účastníci akce nejen bohatě pobavili, ale také se mohli lecčemus užitečnému od svých kolegyň a kolegů z Moravy přiučit.
Na závěr krátké zprávy o průběhu Kolokvia si pak dovolujeme tímto srdečně poděkovat každému z významných hostů, přednášejícím i účastníkům akce, ale také úplně všem jejím organizátorům.
Za pracovníky přerovského muzea chceme věřit tomu, že vzájemné sdělování zajímavých profesních myšlenek, k němuž nesčetněkrát došlo v průběhu popisované akce, ve výsledku prospěje k širšímu otvírání českých muzeí prostřednictvím nárůstu skutečné snahy o zkvalitňování služeb ohlížejících se po potřebách, zájmech a názorech našich návštěvníků…
Za organizační tým Mgr. Kateřina Tomešková, Ph.D.
Projekt byl uskutečněn díky spolupráci Muzea Komenského v Přerově, p. o. s Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s. a s finanční podporou Ministerstva kultury ČR. Akci podpořilo také MCMP při Moravském zemském muzeu, Olomoucký kraj a Magistrát města Přerova.
ZA LASKAVOU PODPORU VŠECH SPONZORŮ A PŘÍZNIVCŮ KOLOKVIA TÍMTO DĚKUJEME.
Jako pěknou vzpomínku na podobu přerovského kolokvia přikládám alespoň tři el. odkazy, které se mi podařilo během tohoto týdne zachytit v TV Přerov, Přerovském deníku a v reportáži Českého rozhlasu.
Odborné příspěvky a prezentace naleznete ke stažení zde.
Foto: Lubomír Vyňuchal